Plugins - WordPress Importer - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (49 entries)

en: The uploaded file could not be moved
sv_SE: Den uppladdade filen kunde inte flyttas

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
sv_SE: Denna filtyp är inte tillåten av säkerhetsskäl.

en: Downloaded file has incorrect size
sv_SE: Nedladdad fil har felaktig storlek

note: translators: 1: The HTTP error message. 2: The HTTP error code.
en: Remote server returned the following unexpected result: %1$s (%2$s)
sv_SE: Fjärrservern svarade med följande oväntade resultat: %1$s (%2$s)

note: translators: 1: The WordPress error message. 2: The WordPress error code.
en: Request failed due to an error: %1$s (%2$s)
sv_SE: Begäran misslyckades på grund av ett fel: %1$s (%2$s)

en: Could not create temporary file.
sv_SE: Kunde inte skapa temporär fil.

en: To make it simpler for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site, such as your primary administrator account.
sv_SE: För att göra det enklare för dig att redigera och spara det importerade innehållet, kanske du vill omfördela författaren till det importerade objektet till en befintlig användare av den här webbplatsen, till exempel ditt primära administratörskonto.

note: Description of the plugin
en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, tags and more from a WordPress export file.
sv_SE: Importera inlägg, sidor, kommentarer, anpassade fält, kategorier, etiketter och mer från en WordPress exportfil.

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
sv_SE: Importera <strong>inlägg, sidor, kommentarer, anpassade fält, kategorier och etiketter</strong> från en WordPress-exportfil.

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
sv_SE: Välj en WXR (.xml)-fil att ladda upp, klicka därefter på ladda upp fil och importera.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
sv_SE: Hej! Ladda upp din WordPress eXtended RSS (WXR)-fil så importerar vi inlägg, sidor, kommentarer, anpassade fält, kategorier och etiketter till den här webbsidan.

en: A new version of this importer is available. Please update to version %s to ensure compatibility with newer export files.
sv_SE: En ny version av denna importerare är tillgänglig. Uppdatera till version %s för att säkerställa kompatibilitet med nyare exportfiler.

en: Import WordPress
sv_SE: Importera WordPress

en: Remote file is too large, limit is %s
sv_SE: Fjärrfilen är för stor, gränsen är %s

en: Zero size file downloaded
sv_SE: En tom fil laddades ner

en: Remote server did not respond
sv_SE: Fjärrservern svarade inte

en: Invalid file type
sv_SE: Ogiltig filtyp

en: Fetching attachments is not enabled
sv_SE: Funktionen för att hämta bilagor är inte aktiverad

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
sv_SE: Menyobjekt hoppades över på grund av ogiltig permalänk för meny: %s

en: Menu item skipped due to missing menu slug
sv_SE: Menyobjekt hoppades över på grund av att permalänk för meny saknas

en: Failed to import %1$s &#8220;%2$s&#8221;
sv_SE: Misslyckades att importera %1$s ”%2$s”

en: %1$s &#8220;%2$s&#8221; already exists.
sv_SE: %1$s ”%2$s” finns redan.

en: Failed to import &#8220;%1$s&#8221;: Invalid post type %2$s
sv_SE: Misslyckades att importera ”%1$s”: Ogiltig inläggstyp %2$s

en: Failed to import %1$s %2$s
sv_SE: Misslyckades att importera %1$s %2$s

en: Failed to import post tag %s
sv_SE: Det gick inte att importera inläggsetiketten %s

en: Failed to import category %s
sv_SE: Det gick inte att importera kategorin %s

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
sv_SE: Det gick inte att skapa en ny användare för %s. Dess inlägg kommer att tillskrivas den aktuella användaren.

en: - Select -
sv_SE: - Välj -

en: or assign posts to an existing user:
sv_SE: eller tilldela inlägg till en befintlig användare:

en: assign posts to an existing user:
sv_SE: tilldela inlägg till en befintlig användare:

en: as a new user:
sv_SE: som ny användare:

en: or create new user with login name:
sv_SE: eller skapa en ny användare med användarnamnet:

en: Import author:
sv_SE: Importera författare:

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Download and import file attachments
sv_SE: Ladda ned och importera bilagor

en: Import Attachments
sv_SE: Importera bilagor

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
sv_SE: Om en ny användare skapas av WordPress, kommer ett nytt slumpmässigt lösenord att genereras och den nya användarens roll kommer att bli %s. Användaruppgifterna kommer att behöva ändras manuellt.

en: Assign Authors
sv_SE: Tilldela författare

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
sv_SE: Det gick inte att importera författaren %s. Dess inlägg kommer att tillskrivas den aktuella användaren.

en: This WXR file (version %s) may not be supported by this version of the importer. Please consider updating.
sv_SE: Denna WXR-fil (version %s) stöds kanske inte av denna version av importeraren. Överväg att uppdatera.

en: The export file could not be found at <code>%s</code>. It is likely that this was caused by a permissions problem.
sv_SE: Exportfilen kunde inte hittas på <code>%s</code>. Det är troligen ett behörighetsproblem.

en: Remember to update the passwords and roles of imported users.
sv_SE: Kom ihåg att uppdatera de importerade användarnas lösenord och roller.

en: Have fun!
sv_SE: Ha kul!

en: All done.
sv_SE: Allt klart.

en: The file does not exist, please try again.
sv_SE: Filen finns inte, försök igen.

en: Sorry, there has been an error.
sv_SE: Ett fel uppstod.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
sv_SE: Detta verkar inte vara en WXR-fil, WXR-versionsnummer saknas eller är ogiltigt

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
sv_SE: Information visas ovan. Importeraren försöker nu med en alternativ metod…

en: There was an error when reading this WXR file
sv_SE: Ett fel uppstod när WXR-filen skulle läsas
