Plugins - Maintenance - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (52 entries)

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Font family
sv_SE: Typsnittsfamilj

en: Pro version
sv_SE: Pro-versionen

en: Footer Text
sv_SE: Sidfotstext

en: Standard Fonts
sv_SE: Standardtypsnitt

en: Save changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Headline
sv_SE: Rubrik

en: Fruitful Code projects
sv_SE: Fruitful Code projekt

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Extended functionality
sv_SE: Utökad funktionalitet

en: Have any questions?
sv_SE: Har du några frågor?

en: Background color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Upload Background
sv_SE: Ladda upp bakgrund

en: Background image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Website will be available soon
sv_SE: Webbplatsen är snart tillgänglig igen

en: Maintenance mode is on
sv_SE: Underhållsläge är på

en: Website is under construction
sv_SE: Webbplatsen är under konstruktion

en: You entered your password are incorrect!
sv_SE: Du har angett ett felaktigt lösenord!

en: Demo website
sv_SE: Demo-webbplats

en: Background blur
sv_SE: Bakgrunds-oskärpa

en: Apply a blur
sv_SE: Lägg till oskärpa

en: Blur intensity
sv_SE: Intensitet på oskärpa

en: Admin bar
sv_SE: Adminmeny

en: Show admin bar
sv_SE: Visa adminmenyn

en: CSS Code
sv_SE: CSS-kod

en: Login
sv_SE: Logga in

en: You entered your login are incorrect!
sv_SE: Dina inloggningsuppgifter är felaktiga!

en: Lost Password
sv_SE: Glömt lösenord

en: Premium WordPress themes
sv_SE: Premium WordPress-teman

en: Service temporarily unavailable
sv_SE: Tjänsten är tillfälligt otillgänglig

en: Permission access denied!
sv_SE: Åtkomst nekad!

en: Not available object.
sv_SE: Ej tillgängligt objekt.

en: Select the page to be displayed:
sv_SE: Välj sidan som ska visas:

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
sv_SE: Du kanske hittar svar på dina frågor i <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">supportforumet</a><br>Du kan  <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">kontakta oss</a> med beställningar av anpassningar eller med förslag.<br> Läs mer om oss och våra tjänster på vår webbplats <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
sv_SE: Köp <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO-versionen</a> med utökade funktioner. %1$s Om du gillar vårt tillägg ber vi dig <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">recensera det</a>, <a title="kommentera" href="%2$s" target="_blank">kommentera det</a>.

note: Description of the plugin/theme
en: Take your website for maintenance away from public view. Use maintenance plugin if your website is in development or you need to change a few things, run an upgrade. Make it only accessible by login and password. Plugin has a options to add a logo, background, headline, message, colors, login, etc. Extended PRO with more features version is available for purchase.
sv_SE: Stäng din webbplats för underhåll så att allmänheten inte kommer in. Använd tillägget ”Maintenance” om webbplatsen håller på att utvecklas eller medan du ändrar olika saker eller uppgraderar. Då kan den endast nås med hjälp av inloggning och lösenord. I tillägget finns alternativ för att lägga in logga, bakgrund, rubrik, meddelande, färger, inloggning m.m. Det går att köpa en utökad PRO-version med ytterligare funktioner.

en: Google Analytics ID
sv_SE: ID för Google Analytics

en: Login On / Off
sv_SE: Inloggning till/från

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
sv_SE: ANAGLYPH – WordPress-tema för en eller flera sidor

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
sv_SE: Love.ly – Enkelt och elegant WordPress-tema

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
sv_SE: Zoner – WordPress-tema för fastigheter

en: User Login
sv_SE: Inloggning för användare

en: Exclude pages
sv_SE: Exkludera sidor

en: Logo
sv_SE: Logga

en: Upload Logo
sv_SE: Ladda upp logga

en: Font color
sv_SE: Textfärg

en: Page title
sv_SE: Sidrubrik

en: You entered your login and password are incorrect!
sv_SE: Du angav din inloggning och lösenordet är felaktigt!

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: http://wordpress.org/plugins/maintenance/
sv_SE: http://sv.wordpress.org/plugins/maintenance/
